Megino iznenađenje u „Areni“, Zvezdi prekinut niz pobeda u ABA ligi

Prva pobeda Mege nad Crvenom zvezdom u međusobnim susretima u ABA ligi.

Sastav Marka Baraća pružio je sve od sebe da bude konkurentan rival lideru ABA lige. Gosti su serijom od 11 neodgovorenih poena došli do prednosti od devet poena plusa (24:15).

Zvezda je uzvratila u drugom deonici, preokrenuvši rezultat na svoju stranu uz prednost na poluvremenu 48:41. Vođstvo domaćina u „Štark areni“ raslo je do maksimalnih plus 11, pre sveega zahvaljujući raspoloženom Nemanji Nedoviću i odličnom Adamu Hangi.

Hrabri Megini momci su novom serijom 13:2 da preokrenu rezultat i dođu opet do prednosti. Zvezda nije postigla koš od rezultata 80:80 na tri minuta do kraja. Gosti su sa devet poena u nizu „zaključali“ trijumf u „Areni“.

Peti trijumf zaredom za ekipu Mege, koja je sad na 14-10. Crvena zvezda je još uvek neometano prva sa 20-4.

Sastavu Janisa Sferopulosa sledi gostovanje kod Real Madrida u Evroligi, pa novi meč kod kuće u ABA ligi protiv SC Derbija. Mega dočekuje Split u 25. kolu ABA lige.