Arsenal ponizio Čelsi u londonskom derbiju – trka za prvo mesto sve neizvesnija

Pobedom u londonskom derbiju Arsenal je dodatno uvećao prednost u odnosu na Liverpul i Mančester siti koji doduše imaju jednu, odnosno dve utakmice manje.

Odsustvo Kola Palmera, ubedljivo najboljeg igrača „plavaca“ ove sezone, značajno je uticalo na to da ekipa Maurusija Poketina ne bude dovoljno konkretna u napadu, dok je odbrana gostiju odigrala veoma slab meč.

„Tobdžije“ su povele već u četvrtom minutu kada je Leandro Trosar završio odličan napad domaćih.

Vođstvo je udvostručio Ben Vajt u 52. minutu nakon što je jedan odbitak posle kornera lako sproveo u mrežu koju je ponovo branio srpski golman Đorđe Petrović.

U 57. minutu pitanje pobednika bilo je rešeno nakon što je Kai Haverc realizovao odlično dodavanje Martina Odegarda.

Do kraja utakmice Haverc i Vajt su se još jednom upisali u strelce priredivši Čelsiju rezultatsku katastrofu.

Nemac je u 65. minutu odlično reagovao u šesnaestercu rivala i na asistenciju Bukaja Sake povećao vođstvo na 4:0, da bi Vajt u 70. minutu prilikom pokušaja centaršuta lobovao Petrovića za konačnih 5:0.

U narednom meču Arsenal gostuje kod Totenhema, dok će Čelsi igrati u gostima protiv Aston vile.