Makabi posle preokreta u poslednjoj četvrtini poveo protiv Panatinaikosa u plej-ofu Evrolige

Uzbudljiv meč odigrali su Panatinaikos i Makabi u „Olimpiskoj hali u Atini“, a gosti su u poslednjoj četvrtini obezbedili jako bitnu pobedu pred nastavak serije.

Domaći tim kontrolisao je meč i vodio tokom većeg dela meča, a početkom treće četvrtine imali su i maksimalnih 12 poena prednosti. Goste je u prva tri perioda predvodio Matijas Lesor uz Luku Vildozu.

U odlučujuću četvrtinu zeleni su ušli sa sedam poena prednosti, ali su Kolson i Boldvin tada pokrenuli goste iz Tel Aviva. Serijom poena, doneli su prednost svojoj ekipi. Nestrpljivost je mogla da ih košta pobede, jer su 50 sekundi do kraja dozvolili Panatinaikosu da poravna rezultat na 87:87.

Lorenzo Braun je u narednom napadu pogodio od tablu za prednost gostiju, a pobedu je slobodnim bacanjima tri sekunde pre kraja zapečatio Nibo.

Najefikasniji kod Makabija su bili Kolson sa 18, Braun sa 16, Boldvin sa 15 i Nibo sa 12 poena.

Kod Panatinaikosa istakli su se Lesor sa 22, Slukas sa 12 i Grent i Grigonis sa 12 poena.