Juventus uprkos porazu od Lacija obezbedio finale Kupa Italije

Juventus je u prvom meču slavio sa 2:0 što se ispostavilo dovoljnim za plasman u finale.

Lacio je odlično započeo meč i već u 12. minutu poveo preko Tatija Kasteljanosa kome je asistirao Luis Alberto.

Put ka preokretu nastavljen je u drugom poluvremenu, a isti igrači bilu su zaslužni i za poravnanje u ukupnom skoru. Albeto se još jednom našao u ulozi asistenta, a Kasteljanos doneo veliku radost domaćim navijačima.

Međutim, Juventus je do kraja ipak uspeo da postigne gol koji im je doneo prolaz dalje.

U 83. minutu meča rezervisti Timoti Vea i Arkadijuš Milik omogućili su ekipi Masimilijana Alegrija da ostane u trci za trofej ove sezone.

Amerikanac je asistirao Poljaku za jedini gol gostiju na meču, a Lacio do kraja nije uspeo da dođe do novog pogotka i produžetka utakmice.

Filip Kostić odigrao je ceo meč za Juventus, dok je Dušan Vlahović igru napustio u 81. minutu kada ga je zamenio strelac jedinog gola za goste.

Juventus će u finalu igrati sa boljim iz meča između Atalante i Fjorentine koji je na programu u sredu.

Tim iz Firence je slavio u prvom susretu sa 1:0 na domaćem terenu.