Alkaraz u polufinalu Madrida, Hačanov pružio snažan otpor

Španac je savladao još jednu prepreku u Madridu. Posle velike borbe slomio je otpor rivala i u dva seta rešio meč u svoju korist.

U prvom setu nakon izjednačene borbe odlučujući je bio sedmi gem u kome je Španac stekao tri vezane brejk prilike, a iskoristi je treću. U narednom gemu Hačanov nije uspeo da uzvrati, iako je imao jednu brejk loptu.

Potom je Španac rutinski priveo set kraju, a imao je prilike i na servis rivala da stavi tačku na set, ali se Rus odbranio. Ipak na kraju Alkaraz dobija prvi set sa 6:4.

Velika borba u drugom setu. Rivali su kostantno pritiskali servis protivnika, a prvi je do brejka stigao Hačanov i poveo sa 3:1. U šestom gemu Rus je propustio još dve brejk prilike da stigne do dva brejka prednosti.

Alkaraz u devetom gemu, kada je rival servirao za set, koristi svoju šansu i vraća vrejk. Rus nije mogao da se vrati posle ovog gubitka, Španac osvaja naredna dva gema i uz još jedan brejk privodi set i meč kraju, 7:5 u drugom setu.

Španać će u borbi za finale igrati protiv boljeg iz duela Altmajera i Ćorića.