Micić i Pokuševski dvocifreni, Šarlot prekinuo gubitnički niz

Hornetsi su prekinuli niz od pet uzastopnih poraza, ali im pobeda ne donosi mnogo sem činjenice da sada gotovo sigurno neće biti na poslednjoj poziciji na tabeli Istočne konferencije.

Utakmica je krenula loše po domaću ekipu. Klivlend je po završetku prvog perioda imao ozbiljnih 14 poena prednosti, ali je kvalitet njegove igre u drugoj četvrtini značajno stagnirao.

Šarlot je to iskoristio da pogodi osam od osam šuteva za dva poena, dođe do poravnanja i prednosti koju ipak nije uspeo da sačuva na poluvremenu, pa je posle dve četvrtine rezultat bio 70:69 u korist Klivlenda.

Domaća ekipa je nastavila sa dobrom igrom i posle velike pauze, pa je u trećem periodu konstantno vodila sa pet poena prednosti.

Sredinom poslednje četvrtine, Kavalirsi su ponovo došli do vođstva, imali su prednost pet minuta, ali su Hornetsi uspeli da preokrenu i na kraju trijumfuju.

Najzaslužniji za pobedu domaće ekipe bio je Miler sa 31 poenom, Bridžes i Man su dodali po 17, a Vilijams 16 poena.

Micić je na parketu proveo 34 minuta, a meč je završio sa 11 poena i 12 asistencija. Aleksej Pokuševski se na parketu zadržao 22 minuta koja je iskoristio na pravi način jer je šutirao 4/4 iz igre, a upisao je 10 poena uz sedam skokova.