Roma i Atalanta u polufinalu Lige Evrope – „vučica“ ponovo bolja od Milana, pirova pobeda Liverupla

Nakon što je doneo pobedu „vučici“ u prvom meču, Đanluka Mančini je ponovo bio strelac u 12. minutu meča.

Deset minuta kasnije precizan je bio i Paolo Dibala i već tada se moglo naslutiti da će Roma trijumfalno izaći iz susreta dva italijanska kluba.

Međutim, Zeki Čelik je u 31. minutu dobio direktan crveni karton, zakomplikovavši nastavak utakmice svom timu.

Srpski reprezentativac Luka Jović ušao je u igru na poluvremenu i imao nekoliko prilika koje nije uspeo da iskoristi.

Jedino što je Milan uspeo do kraja jeste da ublaži poraz preko Matea Gabije u 85. minutu.

Liverpul bez preokreta

Fudbaleri Liverpula savladali su Atalantu rezultatom 1:0, ali su ispali nakon poraza od 3:0 u prvom meču na „Enfildu“.

„Crveni“ su poveli već u sedmom minutu nakon što je Mohamed Salah uspešno realizovao jedanaesterac.

Napadao je Liverpul tokom čitave utakmice, međutim nije uspeo da se vrati iz velikog minusa i preokrene, te će uprkos statusu najvećeg favorita za osvajanje takmičenja ostati bez evropskog trofeja ove sezone.