Alkaraz osvojio Masters u Madridu, Štruf pružio dostojan otpor

Mladi Španac je dominirao u „Kaha Mahiki“ proteklih 10 dana i na kraju je odbranio tituliu u Madridu osvojenu prošle godine.

Jan-Lenard Štruf pružio je dostojan otpor, ali Nemac nije mogao više od osvajanja jednog seta protiv favorita u madridskom finalu, koje je trajalo gotovo dva i po sata..

Alkaraz je napravio brejk već u prvom gemu na meču. Ipak, Nemac je brzo uzvratio i došao do izjednačenja. Mladi Španac novi brejk pravi u sedmom gemu, a Štruf u 10. ne koristi tri brejk-lopte – Alkaraz osvaja prvi set 6:4.

U drugom delu igre Štruf prvi stiže do brejka, a za ishod seta ključan je bio peti gem, u kojem je Nemac odbranio čak pet brejk-lopti protivnika i na kraju došao do izjednačenja – 6:3.

Alkaraz je u trećem setu opravdao ulogu favorita. Jedan brejk, napravljen u četvrtom gemu bio je dovoljan za 6:3 i osvajanje titule u Madridu.

Španac, koji je pre nekoliko dana proslavio svoj 20. rođendan, osvojio je 10. seniorski turnir u karijeri, četvrti u kategoriji mastersa (ATP 1000).