Timbervulfsi sačuvali svoj teren, u Arizonu idu sa 2:0

Nakon dve utakmice u Minesoti, Timbervulfsi vode sa 2:0 u četvrtfinalu plej-ofa Zapadne konferencije i mogu rasterećeni da odputuju u Finiks, sigurni da će i u slučaju dva poraza u gostima biti u prilici da pred svojim navijačima obezbede plasman u polufinale.

Minesota je drugu utakmicu protiv Finiksa otvorila sa 8:0, imala je i devet poena prednosti u prvom periodu (16:7), ali su Sansi do kraja četvrtine smanjili zaostatak na tri poena (24:21), a onda i preuzeli vođstvo čim je počeo drugi kvartal.

Dugo su gosti čuvali suficit, sve do sredine trećeg perioda, kada je Minesota zaigrala izuzetno čvrsto u odbrani i odlučno u napadu, pa je u poslednjih 12 minuta ušla sa plus sedam (78:71).

Nastavili su inspirisani „vukovi“ da uvećavaju prednost, a kada je razlika između dva broja na semaforu porasla na najvećih 19, već je bilo jasno da se Sansi vraćaju u Arizonu bez brejka.

Najefikasniji u ekipi Minesote bio je Džejden Mekdanijels sa 25 poena (2/4 za tri, 8/13 za dva poena), osam skokova i tri asistencije, dok su po 18 poena ubacili Majk Konli i Rudi Gober. Dvocifrenim brojem poena pobedi su doprineli i Entoni Edvards (15), Karl Entoni Tauns (12) i Nikeil Aleksander Voker (10).

Bukerovih 20, Durentovih 18 i Gordonovih 15 poena nije billo dovoljno za brejk Finiksa. Dvocifren je bio i Bredli Bil sa 14 poena, a reprezentativac Bosne i Hercegovine Jusuf Nurkić zabeležio je dabl-dabl učinak – 10 poena i 14 uhvaćenih lopti.