Fjorentina prvi finalista Lige konferencija, „viola“ se vraća na korak do trofeja

Nova prilika za Fjorentinu da se domogne evropskog trofeja, kog nema u vitrinama od 1961. godine.

Domaći Briž je prvi poveo, već u 20. minutu preko Maksima de Kujpera. To je bio jedan od tek četiri šuta na golu Fjorentine na celom meču, od čega su dva bili u okvir gola, uključujući pogodak.

Fiorentina je dominirala sa čak 21 putem u okvir gola, mada tek tri u okvir gola. Briž se potpuno povukao i situaciji u kojoj je ukupno stanje bilo egal 3:3.

U 85. minutu je sviran penal za Fjorentinu, a neumoljiv je bio Lukas Beltran. Taj gol je odveo Fjorentinu u finale Lige konferencija, posle prošlosezonskog poraza od Vest Hema 2:1.

Rival 29. maja u Atini biće pobednik iz duela Olimpijakosa i Aston Vile. Grčki klub ima prednost 4:2 iz prvog meča.