Atalanta eliminisala Fjorentinu za finale Kupa Italije, Milenković crvenim kartonom prelomio meč

„Viola“ je slavila u prvom susretu na svom terenu sa 1:0, ali nije uspela da odbrani prednost.

Domaći su poveli u osmom minutu preko Teuna Kopmejenrsa i izjednačili rezultat u ukupnom skoru.

Ključni trenutak meča desio se u 53. minutu kada je srpski reprezentativac Nikola Milenković dobio crveni karton i ostavio svoju ekipu sa 10 igrača na terenu.

Međutim, Lukas Martinez Kvarta koji je ušao u igru kako bi u odbrani nadomestio izostanak Milenkovića izjednačio je rezultat u 68. minutu.

Novu prednost domaćima doneo je Đanluka Skamaka u 75. minutu meča, potom su Ademola Lukman u 95. minutu i Mario Pašalić tri minuta kasnije bili precizni za konačnih 4:1 u korist Atalante.

Atalanta će finale Kupa Italije igrati protiv Juventusa koji je eliminisao Lacio. Finale je na programu 15. maja.