Aston Vila ubedljiva protiv Njukasla, snovi o Evropi žive

Aston Vila je pobedom nad ekipom Njukasla znatno podigla svoje šanse da se nađe u evropskim takmičenjima sledeće sezone.

Ekipa Unaja Emerija upisala je petu uzastopnu pobedu, odnosno sedmu u poslednjih osam mečeva čime je ujedno prekinula i seriju Svraka od pet vezatih trijumfa.

Oli Votkins nastavlja da briljira. Votkins je meč završio sa dva pogotka i asistencijom. Sjajni napadač je došao do brojke od čak 11 golova u poslednjih 12 utakmica.

Već se nakon prvih pola sata igre videlo da Njukasl neće proći dobro u ovom sustretu, nizali su se jedan za drugim opasni napadi Aston Vile.

Džejkob Remzi načeo je mrežu Njukasla već u 11. minutu na asistenciju Olija Votkinsa, što je i bio rezultat kojim je završeno prvo poluvreme.

Votkins je i sam do prvog gola stigao u 61. minutu, ali je njegov gol nakon intervencije VAR-a poništen zbog ofsajda.

Tri minuta kasnije isti fudbaler na asistenciju Morena postiže gol i duplira prednost svoje ekipe na 2:0.

Isti fudbaler postavio je i konačan rezultat na meču 83. minutu.