Majami deklasirao Portland uz skroman učinak Jovića

Tim Majamija je u meč na svom terenu ušao kao veliki favorit protiv Portlanda koji je na začenju tabele Istočne konferencije ali niko nije očekivao da će ostvariti tako ubedljivu pobedu.

Domaćini su već u prvoj četvrtini meča došli do dvocifrene prednosti koju su potom nemilosrdno uvećavali do samog kraja.

U efikasnosti ih je predvodio Tomas Brajant koji je sa 26 poena i  12 skokova odigrao najefikasniju utakmicu u sezoni. Dva poena manje zabeležio je Ter Rozir, dok je Bem Adebajo stao na korak od tripl-dabla sa 21 poenom, 12 skokova i devet asistencija.

Svoj doprinos pobedi dao je i srpski reprezentativac Nikola Jović koji je upisao pet poena, uz dva skoka i tri asistencije tokom nešto više od 17 minuta na terenu.

U gostujućem timu najefikasniji je bio Skot Henderson sa 20 poena ali im je to bilo od slabe pomoći.

Majami je 40. pobedom u sezoni zadržao šanse u borbi sa Indijanom za šesto mesto na tabeli koje vodi u plej-of dok je Portland nastavio seriju poraza i uvećao šanse za ostanak na dnu tabele sa San Antoniom.

A poraz je na svom terenu sinoć pretrpeo i Denver od Minesote sa 111:98 uprkos novoj odličnoj igri Nikole Jokića, koji je opet bio nadomak trostrukog dvocifrenog učinka, ali im to neće mnogo ugroziti šanse za plasman u završnicu sezone.