Nepobedivi Leverkuzen i raspucana Atalanta u finalu Lige Evrope

Nemački klub je na taj način produžio seriju bez poraza u svim takmičenjima na 49 utakmica.

Leverkuzen je bio bolji rival u prvom poluvremenu i uputio je čak 17 udaraca ka golu Mileta Svilara, ali nijedan od njih nije završio u mreži.

Roma je sa druge strane jednu od svojih retkih šansi iskoristila i povela u 43. minutu preko Leandra Paredesa koji je bio precizan sa 11 metara.

Nastavio je Leverkuzen u drugom poluvremenu da napada, ali je ponovo Roma bila ta koja je stigla do gola. Nesmotrenost odbrane nemačke ekipe ponovo je rezultovala penalom iz kog je Paredes svojim drugim golom u 66. minutu doneo izjednačenje u ukupnom skoru.

Međutim, odbrana Rome nije uspela da izdrži i poklekla je u 82. minutu kada je Đanluka Manćini postigao autogol.

Do kraja je Leverkuzen imao bolje šanse od Rome kojoj je bio potreban pogodak za produžetke, a poslednju je uspeo da iskoristi Josip Stanišić u sedmom minutu nadoknade, čime je nastavljen neverovatan niz ekipe Ćabija Alonsa.

Atalanta ubedljiva protiv Marseja

Fudbaleri Atalante pobedili su na svom terenu Olimpik iz Marseja rezultatom 3:0 i pridružili se Leverkuzenu u finalu.

Prvi meč u Francuskoj završen je bez pobednika, rezultatom 1:1.

Domaći su poveli nakon pola sata igre, a strelac je bio Ademola Lukman.

Drugi gol za Atalantu postigao je Mateo Ruđeri u 52. minutu.