Zmija otrovnica prekinula meč Dominika Tima u Brizbejnu

Osvajač Otvorenog prvenstva SAD 2020. godine, zbog zmije otrovnice nakratko je morao da prekine teniski meč. Nekadašnji treći teniser sveta igrao je protiv australijskog mladog tenisera Džejmsa Mekejba i izgubio je prvi set rezultatom 2:6.

U trenutku kada je uspeo da preokrene meč u svoju korist, navijači su na terenu primetili – zmiju, pozvani su članovi obezbeđenja, a sudija je morao privremeno da prekine meč. Uočena zmija kretala se po terenu broj dva.

Na kraju je hvatač zmija uhvatio smeđu zmiju, dugu oko pola metra i uklonio je sa terena, nakon čega je meč nastavljen.

Tim je uspeo da spasi tri meč lopte pri rezultatu 3:5 u drugom setu pre nego što je pobedio sa 7:6.

Sada se Austrijanac, koji se borio sa povredama i problemima sa samopouzdanjem, popeo na 98. poziciju liste prvih 300 tenisera, i potrebno je da pobedi u još jednoj kvalifikacionoj utakmici da bi se plasirao u glavni žreb u Brizbejnu.