Onanin „nokaut“ koštao Junajted pobede, Njukasl se primakao „petardom“

Domaćini su se ozbiljno mučili protiv ekipe u zoni ispadanja i na kraju su došli tek do boda.

Junajted je poveo golom Antonija u 79. minutu posle užasne greške odbrane kao pravog poklona za Brazilca.

Činilo se da sve ide rutinskim tokom dok golman Junajteda Andre Onana nije „boksovanjem“ u petercu udario rivalskog igrača Zekija Amdunija u 86. minutu. Amdunija udarac u glavu nije poremetio da postigne gol sa „bele tačke“ i donese izjednačenje za tim Vensana Kompanija.

„Crveni đavoli“ su šestoplasirani sa 54 boda, na poziciji koja vodi u Ligu konferencija.

Sledeći rival Mančester junajteda je Kristal palas, dok Barnli u narednom kolu dočekuje Njukasl, glavnog konkurentna „crvenih đavola“ u borbi za poslednje mesto koje vodi u Evropu.

Njukasl se pobedom 5:1 nad poslednjeplasiranim Šefildom približio na bod zaostatka od Junajteda.

Šefild je bio prvi koji se radovao golu, pošto je Alen Ahmedhodžić bio strelac već u petom minutu. Aleksandar Isak je izjednačio u 26. minutu. U drugom poluvremenu su viđena još četiri pogotka, svi u mreži Šefilda – Gimaraeš u 54, Isak iz penala u 61, autogol Bena Osborna u 65. i Kalum Vilson u 72. minutu.