Odbojkaši Srbije poraženi od Japana posle preokreta

Odbojkaši Srbije su dobro ušli u meč i uspeli da anuliraju vođstvo Japana sa 10:7 i potom načine preokret za osvajanje prvog seta sa 25:22.
U nastavku su odbojkaši Srbije poveli sa 4:0 ali su domaćin brzo prekrenuli, a potom i preuzeli potpunu inicijativu za izjednačenje u setovima.

U trećem setu Japanci nastavljaju sa sigurnom igrom a naši odbojkaši u finišu uspevaju i da izjednače na 20:20 i održavaju izjednačen rezultat do samog finiša kada na 23:23 Japanci uspevaju da dođu do set lopte koju realizuju za prednosti u setovima.

U četvrtom setu Srbija je imala prednost ali samo do 14:13 kada domaćini preuzimaju inicijativu i odličnom igrom u odbrani i napadu stiču velikih pet poena prednosti sa 20:15 posle čega nije bilo dileme o pobedniku meča.

U timu Srbije najbolji su bili Perić sa 22, Luburić sa 17, Kujundžić sa deset i Krsmanović sa sedam poena, a na drugoj strani u pobedničkom timu istakli su se Nišida sa 24, Išikava sa 17 i Takahaši sa 15 poena.