Trojke kakve samo Jokić daje

Jokić je u pobedi Denvera nad Lejkersima 113:111 ostvario novi tripl-dabl i imao pregršt poteza za televizijske špice, ali su dva najupečatljivija ponovo njegove trojke iz okreta sa korakom unazad.

Prvu ovakvu trojku ubacio je preko Lebrona Džejmsa i Ostina Rivsa po isteku napada u drugoj četvrtini u trenutku u kom su Nagetsi gubili 10 poena.

U neizvesnoj poslednjoj četvrtini koju su ekipe igrale poen za poen, reprezentativac Srbije pri rezultatu 107:104 za Nagetse ubacio je trojku na nešto manje od tri minuta do kraja koja je Nagetsima vratila šest poena prednosti.

Napad je ponovo bio pri isteku, Lejkersi su odigrali dobru timsku odbranu, a Jokić je leđima okrenut šest metara bio udaljen od koša.

Uzeo je loptu izvukao se iza linije za tri poena i „izmislio“ poene kada su najviše bili potrebni.