Benzemina „labudova pesma“ – gol na oproštaju od Reala, publika ga ispratila ovacijama

Barselona je sigurno došla do titule u Primeri, Real je drugoplasirani i „kraljevskom klubu“ sledi sređivanje budžeta i ekipe. Kao posledica toga je odlazak legende kluba Karima Benzeme u saudijski Al Itihad.

Benzema se adekvatno oprostio pogotkom iz jedanaesterca u 72. minutu za 1:1, gosti iz Bilbaa su prethodno poveli Oihana Sanseta u 49. minutu.

Benzema je dva minuta po postizanju gola je zamenjen, a ovacijama je ispraćen od strane navijača Reala. Francuz napušta Real posle 14 godina provedenih u dresu madridskog kluba.

Real je sezonu završio na drugom mestu na tabeli sa 78 bodova, dok je Atletiko treći sa 77. Barselona je prva sa 88 bodova uz meč manje.

Majorka je pobedila Rajo Valjekano 3:0, dok je Osasuna na svom terenu nadigrala Đironu 2:1. Real Sosijedad je na svom terenu savladalo Sevilju 2:1, dok su Viljareal i Atletiko odigrali 2:2.