Dalas na pobedu do druge runde, bledo izdanje Klipersa

Maveriksi i Klipersi odigrali su pet mečeva u seriji, a tim iz Dalasa je na pobedu od polufinala Zapadne konferencije.

Posle prve četvrtine u kojoj su ekipe imale izjednačen rezultat, usledio je period potpune dominacije gostujuće ekipe.

Dalas je predvođen Lukom Dončićem na poluvreme uspeo da ode sa 10 poena prednosti – 56:46.

Dvocifreno vođstvo gostiju u nastavku utakmice nasstavljeno je u kontinuitetu da se povećava. Maveriksi su uspevali da pogađaju otvorene šuteve, dok su u odnosu na prethodnu utakmicu Harden i Džordž imali izuzetno loše procente iz igre.

Najefikasniji pojedinac na meču bio je Luka Dončić sa 35 poena i 10 asistencija, Maksi Kleber je ekipi doprineo sa 15, dok su po 14 poena postigli Hardi i Irving.

U timu Klipersa, najistaknutiji bio je Pol Džordž sa 15 poena, dok je Pauel postigao 14.