Het-trik El Kabija za pobedu Olimpijakosa protiv Aston vile, Fjorentina u nadokandi srušila Klub Briž

Grčki klub će stoga imati veliku prednost pred revanš na domaćem terenu za nedelju dana.

Gosti su došli do prednosti u 16. minutu, a strelac je bio Ajub El Kabi.

Isti igrač udvostručio je vođstvo grčkog tima u 29. minutu.

Aston vila je ipak uspela da smanji zaostatak do kraja prvog poluvremena pogotkom Olija Votkinsa u prvom minutu nadoknade.

Domaći su izjednačili u 52. minutu preko Muse Dijabija, ali je El Kabi samo četiri minuta kasnije iz penala postigao svoj treći gol na meču i vratio prednost gostima.

Četvrti gol za goste postigao je Santijago Heze u 67. minutu.

Fjorentina u završnici do pobede

Fudbaleri Fjorentine pobedili su Klub Briž rezultatom 3:2 u prvom meču polufinala Lige konferencija.

Fjorentina je povela nakon samo pet minuta preko Rikarda Sotila, ali je u 17. Hans Vanaken poravnao rezultat.

Domaći su do novog vođstva došli u 37. minutu golom Andree Belotija.

Gosti su u 61. minutu ostali sa igračem manje nakon crvenog kartona Onjedike, ali je samo dva minuta kasnije Igor Tijago doneo izjednačenje Brižu.

Ipak, Fjorentina je u završnicii uspela da iskoristi igrača više i dođe do gola prednosti pred revanš. Strelac pobedonosnog gola bio je Mbala Nzola u drugom minutu nadoknade vremena.