Monaku pripala „klackalica“ sa Fenerbahčeom, Lojd prelomio duel

Raspucani domaćini krenuli su silovito sa devet vezanih poena na samom startu, stigavši do maksimalnih 16 poena već u osmom minutu (27:11).

Posle primljenih 31 poena u prvoj deonici, izabranici Šarunasa Jasikevičijusa su stekli odbranu sa vrhuncem u trećoj deonici tokom koje su primili tek 11 poena. Posle 30 minuta je Fener imao prednost 74:65. U nastavku kreću veliki problemi u napadu za goste sa tek jednim košem iz igre i ukupno pet poena za osam minuta. Igrači Monaka su u tom intervalu ubacili 19 poena.

Sledi izuzetno nezvesna završnica sa smenama vođstva. Presudila je hrabrost Džordana Lojda, koji je pogodio trojku za 93:88 na sedam sekundi do kraja.

Donatas Motejunas je bio najefikasniji u sastavu Saše Obradovića sa 18 poena. Lojd je zabeležio 15, a Eli Okobo 13 poena. Prva zvezda tima Majk Džejms nije bio na svom poenterskom nivou sa osam poena, ali je doprineo kroz sedam skokova i sedam asistencija.

Tajler Dorsi sa 25 poena i Skoti Vilbekin sa 23 poena bili su daleko najraspoloženiji kod tima iz Istanbula.

Naredni duel je u sredu 1. maja od 19.45 časova u Istanbulu.