Marsej i Leverkuzen u polufinalu Lige Evrope – kraj puta za Benfiku i Vest Hem

U regularnom delu meča domaći su slavili sa 1:0 što im je bilo dovoljno da stignu zaostatak iz prvog meča.

Marsej je bio bolji rival tokom čitavog meča, ali je do prednosti došao tek u 79. minutu golom Farisa Mumbanje.

Pogodak Mumbanje odveo je utakmicu u produžetke u kojima nije bilo golova, pa su penali odlučili pobednika.

Svi fudbaleri domaćih bili su precizni sa bele tačke, dok su promašaji Di Marije u prvoj i Silve u četvrtoj seriji koštali Benfiku prolaska dalje.

Marsej će se u polufinalu sastati sa Atalantom koja je u dva meča bila bolja od Liverpula.

Leverkuzen nastavio seriju bez poraza

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena došli su do polufinala Lige Evrope nakon što su remizirali rezultatom 1:1 u Londonu protiv Vest Hema.

Leverkuzen je u prvom meču slavio sa 2:0 i remi im je bio dovoljan za plasman dalje.

Majkl Antonio je doveo domaće u vođstvo u 13. minutu, da bi izjednačenje i produžetak serije od 43 meča bez poraza gostima doneo Džeremi Frimpong u 89. minutu.

Bajer će u polufinalu igrati portiv Rome koja je izbacila Milan.