Atletiko drži korak za Realom, ubedljivo savladan Valjadolid

Atletiko je sa nova tri boda sakupio ukupno 66 i nalazi se na trećem mestu na tabeli sa dva boda manje od drugoplasiranog gradskog rivala Reala. Valjadolid je ostao na 35 bodova i 15. poziciji.

Atletiko je bio silovit u prvom poluvremenu. Poveo je u 20. minutu preko Moline. Na 2:0 povisio je Himenez četiri minuta kasnije. U 38. minutu na semaforu je stajalo 0:3, pogodio je Morata, a Grizman je ubeležio drugu asistenciju.

Do odlaska na odmor domaćin je uspeo da smanji prednost rivala. U 42. minutu siguran sa bele tačke bio je Larin.

Eskudero je u 74. minutu postigao gol za 3:2 i tako učinio finiš meča neizvesnijim.

Međutim, Atletiko nije dozvolio iznenađenje. Fernandez je nespretno reagovao i  u 86. minutu pogodio svoju mrežu. Konačnih 5:2 za goste postavio je Depaj u trećoj minuti nadoknade vremena.