Najbrže vesti u Srbiji

Tesan poraz Divljih veprova u Istanbulu

Kragujevčani su od samog starta bili u blagoj prednosti, ali su u pojedinim trenucima drugog poluvremena imali pad koncentracije, donekle uslovljen umorom od osamnaestočasovnog putovanja, što je domaćin iskoristio u odsudnim trenucima i došao do važne pobede.

Gosti su prvi poveli, posle čega se igralo "tačdaun za tačdaun" sve do poluvremena, na koje se otišlo sa nerešenim rezultatom – 21:21.

Na startu drugog dela Turci su iskoristili svoj napad i došli do prvog vođstva, a odmah zatim iskoristili nesmotrenu reakciju gostujućeg specijalnog tima i u crvenoj zoni stigli do poseda koji su potom pretvorili u nove poene (34:21).

Uprkos porazu, Veprovi su i dalje u igri za plasman u finale, ali sada više ne zavisi sve od njih. Ipak, moraće što većom razlikom da savladaju moskovske Patriote za dve nedelje u Kragujevcu, a zatim da se nadaju porazu Turaka u glavnom gradu Rusije