Sonego izbacio Rubljova, Cicipas siguran, Nori ispao od Musetija

Sonego je posle velikog preokreta uspeo da izbaci favorita Andreja Rubljova – 5:7, 0:6, 6:3, 7:6, 6:3.

Prvi set je bio vrlo izjednačen, Rubljov je ostavrio brejk u 11. gemu, dakle u samom finišu, što mu je omogućilo početnu prednost. Činilo se da će Rus posle 6:0 u drugom setu lako okončati meč, ali se Sonego nije predao. Sledila su tri seta velikog nadmetanja i drame i posle tri sata i 43 minuta je Sonego slavio.

Za razliku od Rubljova i Medvedeva, Karen Hačanov je uspeo da se plasira u osminu finala Rolan Garosa slavljem nad Australijancem Tanasijem Kokinakisom 3:1 (6:4, 6:1, 3:6, 7:6). Sonego i Hačanov se sučeljavaju u narednom kolu.

Mladi Lorenco Museti plasirao se u osminu finala eliminisanjem Kamerona Norija sa 6:1, 6:2 i 6:4 u setovima. Museti čeka pobednika duela Karlos Alkaraz-Denis Šapovalov.

Stefanos Cicipas je opravdao ulogu favorita protiv Dijega Švarcmana  sa 6:2, 6:2, 6:3. Protivnik u osmini finala biće mu Sebastijan Ofner.