Novak ubedljivo savladao Štrufa i doneo izjednačenje Srbiji protiv Nemačke

Nemačka je povela protiv Srbije na Završnom turniru Dejvis kupa, pošto je Kepfer savladao Krajinovića, ali je Đoković u dva seta bio bolji od Jan-Lenarda Štrufa i tako doneo izjednačenje našoj reprezentaciji.

Nije se mnogo namučio najbolji teniser sveta protiv Nemca, a meč u Inzbruku trajao je 74 minuta.

U oba seta Novak je pravio brejk na samom startu, što mu je omogućilo da znatno opuštenije odigra nastavak duela i na kraju stigne do prilično lake pobede.

Đoković je držao svoj servis, uspeo da napravi tri breja (dva u prvom, jedan u drugom setu) i savladao Štrufa i u sedmom međusobnom duelu.

Posle dva singl meča, rezultat između Srbije i Nemačke je izjednačen 1:1, pa će pobednika duela odlučiti dublovi.

Prijavljeno je da će za Srbiju igrati Krajinović i Đoković, očekuje se i zvanična potvrda.