Morao je neko da ga zaustavi – Tabilo izgubio od Zvereva u polufinalu Rima

Aleksandar Zverev je nakon preokreta eliminisao Alehandra Tabila, najprijatnije iznenađenje ovogodišnjeg turnira u Rimu, i nastavio pohod ka prvom trofeju u 2024. godini.

Pre dolaska u Rim, Tabilo je bio 32. teniser sveta koji na mastersima nikada nije dogurao dalje od osmine finala, a onda je u glavnom gradu Italije redom eliminisao Novaka Đokovića, Karena Hačanova i Džidžen Džanga, ali nije mogao preko istrajnog Zvereva iako je delovao nadmoćno u prvom setu.

Čileanac je petom igraču na ATP listi u prvom setu prepustio samo jedan gem. Dva puta mu je oduzeo servis, u petom gemu poništio jedine dve brejk prilike koje je Nemac imao i mirno priveo kraju prvi deo igre.

Drugi set je bio neuporedivo uzbudljiviji i izjednačeniji. Teniseri su bili izuzetno sigurni na svoj servis i jedinu šansu za brejk imao je Čileanac u sedmom gemu, ali je nije iskoristio. Poen po poen, gem po gem, niko nije stekao prednost i došlo se do taj-brejka u kojem je Zverev ostao mirniji i izjednačio na 1:1.

Odlučujući set je ličio na prvi, ali sa obrnuto podeljenim ulogama. Zverev je u trećem i petom gemu uzeo dva brejka vredna vođstva od 4:1. Sigurno je servirao do kraja i bez poteškoća overio pobedu i plasman u finale.

Nemac će se za 22. ATP titulu u karijeri i prvi pehar na masters turnirima još od Sinsinatija 2021. boriti protiv boljeg iz drugog polufinalnog duela u kojem se sastaju Nikolas Džari, još jedan Čileanac, i Amerikanac Tomi Pol.