Međedović nadigrao Krajinovića za poslednje kolo kvalifikacija Rolan Garosa

Hamad Međedović, koji je trenutno 134. na ATP listi, savladao je Filipa Krajinovića, koji je na 761. mestu, posle dva sata vrlo ravnopravne i do kraja neizvesne borbe.

U prvom setu igralo se gem za gem do rezultata 3:3. Međedović je potom napravio brejk, ali je Krajinović uzvratio ribrejkom. Krajinović je u desetom gemu pri vođstvu od 5:4 imao set loptu na servis protivnika. Međedović je uspeo da izjednači na 5:5, a onda je osvojio još dva gema i prvi set je dobio rezultatom 7:5.

Velika borba viđena je i u drugom setu. Krajinović je poveo 4:2, ali je Međedović izjednačio na 4:4. Krajinović nije iskoristio po dve set lopte u desetom i 12. gemu, a pobednik ovog dela meča odlučen je u taj-brejku. Međedović je slavio u taj-brejku sa 7:2 i zasluženo je stigao do pobede.

Međedović će u poslednjem kolu kvalifikacija za Rolan Garos igrati protiv Francuza Žofrija Blankana, koji je pobedio Hrvata Duju Ajdukovića sa 7:5, 6:4.

Rolan Garos se igra od 26. maja do devetog juna.