Luna Vujović u finalu turnira u Antaliji

Luna Vujović, koja ima samo 14 godina, posle dva sata i 19 minuta vrlo vrlo neizvesne igre došla je do nove pobede i nastavila sjajnu pobedničku seriju na svom profesionalnom debiju.

Luna nije najbolje počela meč pa je suparnica povela sa 3:0 u prvom setu ali se naša teniserka ubrzo vraća u igru i uspeva da osvoji prvi set u taj-brejku.

Slična situacija se ponovil i u drugom setu a Zolotareva je čak dva puta servirala za osvajanje seta i izjednačenje ali je Luna održala maksimalnu koncentraciju, izborila novi taj-brejk i osvojila set za konačnu pobedu i plasman u finale.

Luna Vujović će se za titulu boriti u nedelju protiv Denislave Gluškove iz Bugarske koja je trenutno 726. teniserke sveta.

Mladoj srpskog teniserski, koja je velika nada belog sporta, turnir u Turskoj je prvi u seniorskoj karijeri koju je počela nesvakidašljom serijom od čak sedam pobeda.