Lajović u maratonskom meču savladao Safijulina

Pet setova i više od četiri sata trebalo je Dušanu Lajoviću da savlada ruskog tenisera Romana Safijulina i izbori plasman u drugu rundu Rolan Garosa.

Mogao je Lajović mnogo ranije i uz manje muke da okonča meč, pošto je u četvrtom setu imao prednost od 5:4 i priliku da svojim servisima zapečati pobedu, ali je uporni Safijulin došao do spasonosnog brejka.

Morao je Rus da beži sa ivice ambisa i u taj-brejku četvrtog seta, i još jednom je pobegao. Lajović je imao meč loptu pri rezultatu 6:5, ali je Safijulin nanizao tri poena i „oteo“ set za izjednačenje – 2:2.

U odlučujućem setu nije bilo prilike za brejk sve do osmog gema u kojem je Lajović oduzeo servis Safijulinu, poveo sa 5:3 i ponovo se doveo u situaciju da servira za pobedu. I ponovo nije uspeo.

Safijulin je vratio brejk, smanjio zaostatak na 5:4, ali je Lajović već u narednom gemu konačno meč priveo kraju. Brejkom, kad već dva puta nije mogao na svoj.

Naredni Lajovićev rival biće bolji iz duela Amerikanca Tejlora Frica i Argentinca Federika Korije.

Rolan Garos igra se za ukupni nagradni fond od 53,4 miliona evra.