Lajović poražen od Štrufa u Madridu

Nemačkom teniseru Jan-Lenardu Štrufu trebalo je dva sata i 13 minuta velike borbe da dođe do četvrte pobede u duelima sa Dušanom Lajovićem koji je dobro ušao u meč ali nije do kraja zadržao maksimalnu koncetraciju.

U vrlo ravnopravno nadmetanje oba tenisera su ušla vrlo samouvereno, pa je prvi set razrešen u taj brejku u kome je Dušan lajović na samom startu osvojio dva mini brejka koja je potom gotovo rutinski sačuvao i sa 7:2 pretvoo u vođstvo u setovima.

U nastavku se situacija promenila kada je u osmom gemu Štruf prvi došao do tri brejk šanse i uspeo treću da pretvori u osvajanje gema i vođstvo od 5:3. Potom je sačuvao prednost za izjednačenje u setovima.

U odlučujućem trećem setu se gotovo ponovila situacija iz drugog, a Nemac je u finišu uspeo da izbori i drugi brejk za ubedljivo osvajanje seta i meča za plasman u osminu finala.

Za ulazak u četvrtfinale boriće se sa pobednikom duela Amerikanca Frensisa Tiafoa i Argentinca Pedra Kačina.