Kecmanović posle velike borbe poražen od 106. tenisera sveta u Rimu

Početak prvog seta je bio vrlo izjednačen, ali je završnica pripala Monteiru sa tri vezana gema, od čega dva brejka.

Kecmanović se nije obeshrabrio, već je odmah u prvom gemu drugog seta oduzeo servis rivalu i stekao prednost dovoljnu da se izjednači u setovima na 1-1. U 10. gemu se vodila velika borba, a srpski teniser je iskoristio treću set-loptu.

Izjednačenosti nije manjkalo ni u poslednjem setu. Kecmanović i Monteiro nisu dopuštali jedan drugom da se stekne izglednija šansa za pobedu. Miomir je upisao brejk u petom gemu za vođstvo 3:2, ali mu je Portugalac odmah uzvratio.

Stiglo se do taj-brejka u kom Kecmanović niže tri poena za vođstvo 5:3. Monteiro je izjednačio na 5:5, pa je usledila meč-lopta Kecmanovića. Miomir nije uspeo da je iskoristi, nakon čega je Brazilac ulašao u seriju i trijumfalno završio meč.

Monteiro će u osmini finala igrati protiv boljeg iz duela Ben Šelton-Žižen Žang.