Feliks Ože-Alijasim eliminisao Dominika Tima u maratonskom duelu

U poslednjem meču drugog dana Australijan opena Feliks Ože-Alijasim i Dominik Tim priredili su pravi teniski spektakl prepun neizvesnosti, rezultatskih obrta i neočekivanih poteza.

Trenutno 30. igrač na svetskoj listi Feliks Ože-Alijasim je odlično ušao u meč i ubedljivo poveo sa 2:0 u setovima, pa se na čas učinilo da neće biti mnogo neizvesnosti o pobedniku meča.

Ipak u trećem setu inicijativu preuzima Dominik Tim, koji je trenutno 92. teniser sveta, i u vrlo neizvesnim završnicama setova uspeva da izjednači na 2:2 u setovima.

I na početku petog odlučujoćeg seta osvojio je dve brejk šanse ali ih nije realizovao a Ože-Alijasim osvaja vođstvo sa 2:0 u gemovima. Potom je uspešno čuvao svoj servis za 6:3 i osvajanje pobedničkog seta.

U drugom kolu Feliks Ože-Alijasim igraće sa Francuzem Hugom Grenijeom koji je sa 3:2 nadigrao zemljaka Aleksandra Milera.