Đere izgubio od debitanta i završio učešće na Australijan openu

Već nakon prvog meča u Melburnu za Lasla Đerea je završeno učešće na prvom grend slemu u sezoni pošto je u pet setova izgubio od 122. tenisera sveta, debitanta koji je na Australijan openu zaigrao zahvaljujući specijalnoj pozivnici.

Srpski teniser je tako na ukupno sedam nastupa na Australijan openu ostao na samo jednoj pobedi koju je upisao prošle godine nad Zizuom Bergsom.

Kazo je već u drugom gemu na meču prvi put oduzeo Lajoviću servis, a još jedan brejk mu je bio dovoljan da sa ubedljivih 6:2 osvoji prvi set.

U drugom setu je odigrano nekoliko maratonskih gemova. Đere spasao i set loptu pri rezultatui 4:5, a potom je u taj-brejku izjednačio na 1:1.

Nastavio je Đere da se muči, a Francuz nije posustajao, nego je po već oprobanom receptu došao do brejka na samom startu seta. Uzeo je još jedan na 5:2 i poveo u ukupnom skoru.

Nije se predao Đere, anulirao je dve brejk lopte u trećem gemu četvrtog seta nakon kojeg su naredna tri završena brejkom – dva kada je servirao Kazoa. Đere je smogao snage da očuva prednost i poravna rezultat na 2:2 u setovima.

U četvrtom gemu odlučujućeg seta srpski teniser je duplom greškom poklonio brejk protivniku zbog čega je pri rezultatu 5:2 motrao da servira za ostanak u meču. Nije mu išlo, pa je nakon još jednog brejka treći i poslednji put na semaforu pisalo 6:2 za Kazoa.

Francuz će u drugom kolu Australijan opena igrati protiv boljeg iz duela Holgera Runea i Jošihita Nišioke.