Alkaraz rutinski do četvrtfinala Rolan Garosa

Meč između španskog i italijanskog tenisera trajao je 2 sata i 10 minuta, a Alkaraz je rutinski trijumfovao u osmini finala.

Alkaraz će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Sebastijan Ofner – Stefanos Cicipas koji je na programu nešto kasnije u toku dana.

Svetski broj jedan je lošije počeo duel i dozvolio je Lorencu Musetiju da odmah na startu meča napravi brejk.

Italijan poveo sa 2:0, da bi Alkaraz narednih pet gemova osvojio i došao na korak od osvajanja prvog seta, Museti je uspeo da prekine seriju i smanjio je rezultatsku razliku na 5:3, ali je Španac ipak osvojio prvi set, 6:3.

Drugi set je počeo kao i prvi brejkom, ali ovoga puta Alkaraz je osvojio dva gema i najavio odličnu igru u nastavku.

Španac je tokom većeg dela meča bio uporniji, stabilniji i precizniji od protivnika što je i bio razlog za konačan trijumf u osmini finala.