Najbrže vesti u Srbiji

“Žabice“ preokretom do pobede nad Zvezdom

Vaterpolistkinje zagrebačke Mladosti osvojile su titulu u regionalnoj ligi. Prvaki nje Hrvatske savladale su u finalu u Dubrovniku šampionke Srbije Crvenu zvezdu sa 12:11(2:2, 4:4, 1:4, 5:1)

Posle nerešenog rezultata na poluvremenu (6:6), sjajna treća četvrtina donela je devojkama iz Beograda prednost od 10:7, ali su Hrvatice ipak i treći put ove sezone slavile, pošto su četvrtu četvrtinu dobile sa 5:1 i na taj način došle do trofeja najbolje ekipe u regionu.

Najefikasnija kod pobednika bila je Dina Lordan sa 3 gola, četiri pogotka u timu Zvezde postigla je Teodora Rudić, po dva Nina Josifović, Tijana Jakovljević i Jovana Pantović.

Kategorije:

Domaći Vaterpolo Međunarodni var switchTo5x = false;stLight.options({„publisher“:“dr-dd626b19-45ff-44b5-6882-920c315451a5″});