Za lakši žreb u Nanđingu

JEDNApobeda u Santa Feu je odbojkašicama bila dovoljna za rezervaciju karte za Nanđing, a već dve mogu da im donesu bolju poziciju kad se budu pravile grupe. Upisan je trijumf protiv SAD (3:1), pa protiv Argentine (3:0), a večeras poslednji rival je Koreja(22.40). – Slavlje protiv domaćina je nam je bitno da bismo izborili možda nešto lakšu grupu na završnom turniru – rekao je posle susreta sa Argentinom prvi trener Branko Kovačević. – Bila je ovo mnogo slabija partija nego protiv SAD, naročito u prvom setu. Upozoravali smo devojke da Argentina nije toliko loš tim, pogotovo na domaćem terenu. Možda je u prvom setu malo pomoglo i to što su se oni malo uplašili pobede, a kasnije je sve izgledalo bolje. Početkom meča nije zadovoljna ni Jelena Blagojević, koja je postala standardna u postavi Srbije. – Ušle smo opuštenije u prvi set, možda zbog pobede protiv Amerike i plasmana na fajnal-siks, a to s jedne strane nije dobro. A opet s druge, utiču na nas i uslovi koje imamo, zima je i teško je zagrejati se. Ipak, srećna sam što smo u kritičnim momentima okrenuli, napravili smo dobru odbranu, dobar blok, pojačali servis i sve je bilo znatno bolje u drugom i trećem setu.