SRBIJA IDE NA SVETSKO PRVENSTVO: “Orlovi” preživeli u Portugaliji

Kada se srpski rukometaši narednog januara u Danskoj i Nemačkoj pojave na planetarnom šampionatu prvi put još od 2013, niko se neće sećati muka u revanšu baraža protiv Portugalije. „Orlovi“ su se 45 minuta kockali sa plus sedam iz Niša, ali su na mišiće Bogdana Radivojevića izbegli dramu – 25:25 (13:10).Naši igrači su u svakom grubom faulu rivala videli izgovor za očajan napad, ali je selektor uvođenjem krila Vanje Ilića na mesto srednjeg beka skrenuo pažnju da je problem u njima. Pročitajte još: Obradović, za „Novosti“, otkrio da želi i na EP i na SP: Vodio bih obe selekcijeSkoro 60 minuta amaterskog rukometa Srbije domaćin nije iskoristio za prednost veću od plus četiri, a pogodak Marsenića za prvo vođstvo 18:17 overio je vizu za SP.PORTUGALIJA – SRBIJA 25:25 (13:10)DVORANA: u Varzimu. Gledalaca: 2.000. Sudije: Erdogan/Ozdeniz (Turska). Sedmerci: Portugalija 4 (4), Srbija 2 (4). Isključenja: Portugalija 8, Srbija 12 minuta.PORTUGAL: Kintana sedam odbrana i gol, Portela 4, Duarte 1, Martins 2, Brankino 2, Souza 2, Roka 3, Soares 2, Kavalkanti, Gomez pet odbrana, Monteiro 2, Baroš 4, Dajves, Magalhes 1, Amador Salina, Hernandez Borhes 1.SRBIJA: Pušica 3, Crnoglavac, Vujić 1, Krsmančić, Đukić, Verkić četiri odbrane, Pešić, Radivojević 6, N. Ilić 4, Rnić, V. Ilić 1, Zelenović 4, Sretenović 2, Marsenić 2, Stevanović, Cupara sedam odbrana i gol.