Poraz rukometaša na oproštaju od EP: Hrvati prejaki za „orlove“

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je u Gracu od Hrvatske 24:21 (8:10), u utakmici trećeg kola A grupe na Evropskom prvenstvu.Izabranici Nenada Peruničića oprostili su se od šampionata i trećim porazom, ali su ovaj put pružili sjajan otpor Hrvatima sve do sredine drugog poluvremena. Ipak, pri rezultatu 14:12 usledio je neobjašnjiv pad, serija rivala 5:0 i meč je praktično tada bio rešen.Najefikasniji u ekipi Srbije bili su Lazar Kukić i Bogdan Radivojević sa po četiri gola. Kod Hrvatske Domagoj Duvnjak i Luka Stepenčić postigli su po pet golova, a sjajan je bio i golman Marin Šego sa 15 odbrana.Srbija će posle ovog neuspeha igrati pretkvalifikacije za SP u Egiptu u martu, a potom najverovaznije i baraž.PRVO POLUVREMEUtakmica je počela. Posle sedam minuta igre rezultat je nerešen 2:2. Dobar otpor na otvaranju meča pružaju srpski rukometaši, a prve golove su postigli Nikolić i Radivojević. Hrvati se brzo odlepljuju, koriste nekoliko grešaka „orlova“ i u 11. minutu dolaze do plus tri – 5:2. Srbija brzo hvata rezultatski priključak, „orlovi“ koriste igrača više i prilaze na gol zaostatka (6:5), posle gola iz sedmerca Kukića i do izjednačenja – 6:6, 18. minut.Kao da su srpski rukometaši videli šansu svoju šansu u drugom delu prvog poluvremena i posle sjajne „cepelin“ akcije Kukića i Đukića, serijom 4:0, dolaze do dva gola više pet minuta pre odlaska na veliki odmor – 10:8. Razbranio se u finišu poluvremena i Cupara, imali su srpski rukometaši nekoliko napada da dođu i do tri gola prednosti, čak i sa igračem više u polju, ali ih nisu iskoristili. Na kraju nas je malo pogledala i sreća, pošto su Hrvati u poslednjem napadu u poluvremenu, s krila pogodili stativu. Na kraju prvog poluvremena Srbija vodi 10:8.DRUGO POLUVREMEIako su propustili još jednu priliku da odu na plus tri, srpski rukometaši su uspeli da sačuvaju prednost stečenu u finišu prvog poluvremena golovima Ilića i Nikolića 12:10, 34. minut. Hrvati su golovima Duvnjaka i Horvata (sedmerac) došli do izjednačenja (12:12), propustili su napad da vrate prednost na svoju stranu, posle čega je Crnoglavac zatresao mrežu Hrvatske za gol više „orlova“ u 37. minutu. Cupara je „spustio rampu“, Nikolić je na drugoj strani postigao svoj četvrti gol (iz isto toliko pokušaja) i Srbija ponovo ima plus dva u 42 minutu – 14:12.Domagoj Duvnjak je poveo Hrvate ka preokretu sredinom drugog poluvremena. Hrvatska serijom 4:0 (jedan dat gol i bez primljenog sa igračem manje na terenu) dolazi do dva gola prednosti u 45 minutu – 16:14. Hrvati „lome“ Srbiju, čiji su rukometaši u seriji naravili nekoliko tehničkih grešaka i omogućili rivalu da golovima iz kontranapada u poslednjih 10 minuta uđu sa plus šest – 21:15.Pokušavaju „orlovi“ da se vrate u meč. Vezali su četiri gola i u poslednjih pet minuta ulaze sa minus dva – 21:19, ali potom primaju gol sa igračem više na terenu. Šego je „skinuo“ preveliki broj zicera srpskim rukometašima, posle poslednjeg otvorio je kontru saigračima, koju je u gol pretvorio Mandić i stavio tačku na meč, tri minuta pre njegovog kraja – 23:19. Meč je završen pobedom Hrvatske 24:21.