Partizan slavio u odbojkaškom velikom derbiju

Ravnopravan duel se odvijao većem delom meča ali je tim Crvene zvezde u trećem delu meča posustao i prepustio domaćinima inicijativu koji su to iskoristili za dragocenu pobedu.

Crno-beli su dobro počeli meč i sredinom prvog seta serijom od 5 poena došli do prednosti koju su uspeli da očuvaju za prednost od 1:0.

U nastavku se Zvezda vraća u igru i uspeva da ubedljivo dođe do izjednačenja u setovila ali onda odjednom pada u igri i domaćini potpuno preuzimaju inicijativu.

Partizan je potom gotovo rutinski osvojio dva seta za konačnu pobedu kojom su nastavili pobedničku seriju i osigurali velike šanse u borbi za titulu.

Ovo je Crvenoj zvezdi drugi uzastopni poraz, ali je i dalje prva na tabeli sa 46 bodova. Na drugoj strani, Partizan je treći, sa tri boda manje i četvrtim trijumfom u nizu, a revanširao se i večitim rivalima za poraz u 10. kolu.