Odbojkašice Srbije poražene i od Turske

Srpske košarkašice su povele posle prvog seta koji su uspele da dobiju u samom finišu posle vrlo ravnopravnog nadmetanja kada su neutralisale čak dve set lopte suparnica a onda i serijom poena došle do vođstva.

U drugom setu domaće teniserke su preuzele inicijativu i ubedljivo osvajaju set za izjednačenje a onda i za vođstvo sa 2:1 u setovima.

Ravnopravan duel se nastavio u četvrtom setu, pa se učinilo sa će se naše odbojkašice vratiti u meč, ali u samom finišu seta turske odbojkašice vezuju seriju poena i čak pet meč lopti od kojih treću realizuju za konačnu pobedu.

Tako je nekadašnji selektor Srbije Danijele Santareli sa Turskom slavio protiv ekipe koju sada predvodi njegov zemljak Đovani Gvideti i došao na prvu poziciju na tabeli posle dve pobede, dok je Srbija sa dva poraza trenutno na 12. mestu.

Odbojkašice Srbije će posle dana pauze odigrati još dva meča u prvom vikendu Lige nacija, u subotu protiv Poljske (13 časova) i u nedelju protiv Kanade (16 časova).