Od sjaja do poraza: Rukometašice Srbije sve pokvarile protiv Norveške

Treće epizoda na Svetskom prvenstvu nije završena kao happy end (srećnim krajem) za rukometašice Srbije. Izabranice Ljubomira Obradovića, odigrale su 30 minuta za primer, pa su stale u drugom poluvremenu i pretrpele poraz od Norveške 28:25 (13:12) čime su prekinule niz od dve prethodne pobede. Naredni meč na svetskoj smotri u Japanu Srbija igra protiv u četvrtak od 10 časova ujutru protiv Holandije. Ušle su u meč motivisao i raspoloženo. Prvo vođstvo od dva gola (6:4) stekle su u prvih pet minuta meča… To bi bio početak izveštaja o raspletu naših rukometašica na terenu. Stigle su ih Norvežanke na 9:9 , ali do 26. minuta Srbija nije dozvoljavala preokret niti predavala vođstvo. Marija Obradović je tada bila isključena zbog trećeg faula, a Norveška je poveal sa 12:11. Stojiljkovićeva je izjednačila 12:12, a na odmor je Srbija otišla sa -1 – 13:12.A kada su se vratile na teren Norvežanke više nisu htele da se igraju neizvesnosti. Odmah diktirale ritam, održavale minimalnu prednost … U 40. minutu su se odlepile na plus 2 (19:17) i više nisu smanjivale razliku. Maksimalno vođstvo imale su u 51. minutu (25:20) i sigurno „vozile“ do kraja. Igralo se grublje, sedmerci su bili česti kako se duel privodio kraju. Bitku su dobile Norvežanke, vlasnice 27 medalja, ali rukometašice Srbije su im se hrabro i organizovano suprotstavile. Sledeća na redu je Holandija.