Nemanja Maksimović postigao gol za Hetafe u porazu od Osasune u 21. kolu La Lige

Iako su domaćini ubedljivo poveli u prvom poluvremenu, gostujući Hetafe je preuzeo inicijativu u drugom poluvremenu i uspeo da dođe do izjednačenja ali je Osasuna u finišu meča uspela da dođe do pobede krajnje neobičnim pogotkom beka Žezusa Areza.

Golove za Osasunu postigli su Raul Garsija u devetom, Iker Munjoz u 31. i Žezus Arezo u 80. minutu.

Kod gostiju u listu strelaca upisali su se Borha Majoral u 64. i srpski reprezentativac Nemanja Maksimović u 68. minutu. Maksimović je odigrao ceo meč za Hetafe, a dobio je žuti karton u 86. minutu. Stefan Mitrović bio je na klupi za rezerve u ekipi Hetafea.

Srpski fudbaler Darko Brašanac igrao je od 66. minuta za ekipu Osasune.

Hetafe je trenutno na desetom mestu na tabeli sa 26 bodova, a u narednom kolu na svom terenu dočekaće Granadu.

Osasuna je na 11. mestu na tabeli La Lige sa 25 bodova, a u narednom kolu gostovaće Sevilji.

U drugoj današnjoj utakmici fudbaleri Real Madrida nadigrali su Almeriju sa 3:2 na svom terenu posle rezultatskog preokreta i dramatične završnice, a ključnu ulogu u vrlo ravnopravnom meču odigrala je VAR tehnologija.