Jansrudu Kristalni globus u superveleslalomu

Pobedom u superveleslalomu pred domaćim navijačima u Kvitfjelu norveški skijaš Ćetil Jansrud obezbedio je Kristalni globus u ovoj disciplini.    Na svojoj omiljenoj stazi Jansrud je pobedio peti put u karijeri, a ukupno 11 put je bio najbolji u superveleslalomu u Svetskom kupu.   Iskusni Norvežanin je treći put u karijeri osvojio Kristalni globus u disciplini koja je kombinacija brzine i tehnike, a Kvitfjelu je slavio rezultatom 1:33.21.   Kao i u subotnjem spustu drugo mesto je osvojio Beat Fojc. Švajcarac je stigao do 32 podijuma u karijeri, sedmog u superveleslalomu.   Veliko iznenađenje osvajanjem trećeg mesta napravio je Bris Rožer.   Francuz je imao startni broj 49 sto ga nije sprečilo da dođe do drugog podijuma u karijeri.   Četvrto mesto pripalo je domaćem takmičaru Adrijanu Sejerstedu. Norvežanin je tako došao do najboljeh plasmana u karijeri, a tek drugi put se plasirao među 10 najboljih u nekoj trci Svetskog kupa.   Jansrud je sa 360 bodova nedostižan u plasmanu discipline, a na poslednoj trci sezone u švedskom Oreu za drugo mesto boriće se Norvežanin Svindal i Austrijanci Rajhelt, Krihmajer i Franc.

Kategorije:

Zimski sportovi Ostali sportovi var switchTo5x = false;stLight.options({„publisher“:“dr-dd626b19-45ff-44b5-6882-920c315451a5″});