DOMINACIJA ŠAMPIONKI: Odbojkašice Srbije otvorile Ligu nacija pobedom protiv Holandije pred beogradskom publikom

SEDAM meseci od veličanstvenog trenutka kada su se popele na svetski tron, naše odbojkašice doživele su još jedan momenat za pamćenje. Istrčale su na parket dvorane „Aleksandar Nikolić“, silno motivisane da beogradskoj publici pokažu bar deo šampionskog repertoara. Sedam devojaka iz tima koji je bio najbolji u Japanu, uz još isto toliko mlađih saigračica, uspele su da „otvore“ ovogodišnje izdanje Lige nacija pobedom protiv Holandije – 3:0 (25:15, 25:22, 25:19). Sutra u drugom kolu od 17.00 naš nacionalni tim će izaći na megdan Koreji, koja je danas poražena od Turske 3:0. U drugom meču dana na istom mestu od 20.00 sastaju se Turkinje i Holanđanke. U reprizi finala Evropskog prvenstva i polufinala šampionata sveta, Srpkinje su pokazale potpunu dominaciju. Od prvog poena letele su po terenu na krilima domaćih navijača, među kojima su najbrojniji bili mališani koji sanjaju da naprave karijere poput njihovih idola. PROČITAJTE JOŠ: ŠTO PRE DO TOKIJA: Odbojkaši preko Lige nacija do Olimpijskih igara Najraspoloženija kao i obično bila je najbolja igračica planete Tijana Bošković. Za njene napada sa svih strana terena, rival nije imao nikakvo rešenje, pa je već u prvom setu na svom kontu imala 11 poena. Nije naša glavna uzdanica dozvolila protivniku nijednog trenutka čak ni da pripreti i već posle 24 minuta Srbija je napravila prvi od tri potrebna koraka za pobedu – 25:15. U drugom periodu igre Holanđanke su pružile nešto jači otpor. Selektor Terzić je odmorio Stefanu Veljković, evropsku klupsku šampionku od pre četiri dana, a šansu je dobila Maja Savić. Publika je videla nešto neizvesniju borbu jer je rezultatska klackalica trajala sve do završnice seta. Kada je došlo vreme da se prelomi naše devojke su podigne nivo igre i sprečile izjednačenje. Boškovićevoj se u napadu pridružila i Mihajlovićeva i brzo je na semaforu sijalo 2:0 za domaći tim. Već tada su navijači mogli da počnu da slavi pobedu, jer su Srpkinje uhvatile pravi zalet koji nisu puštale tokom celog trećeg perioda. Poslednji zvižduk sudije izazvao je pravu euforiju u hali. Radovali su se svi prvoj pobedi, ali i fotografijama i autogramima sa odbojkašicama, koji će ostati svima najlepša uspomena iz Beograda… SRBIJA – HOLANDIJA 3:0 Dvorana: „Aleksandar Nikolić“. Gledalaca: 4.165. Sudije: Cesare (Italija), Kolados (Francuska). SRBIJA: Buša 9, Antanasijević, Popović 4, Savić 5, Mirković 3, Mihajlović 11, Veljković 2, Pušić (libero 1), Bjelica, Aleksić, Bošković 25, Blagojević, Lozo, Gočanin (libero 2). Poeni – napad: 45, blok: 7, servis: 8, greške rivala: 14. HOLANDIJA: Lohuis 7, Korevar, Šot (libero 1), H. Jasper 3, Dajkema 1, Bajens 5, Lutikhuis 8, M. Jasper 5, Delderop 3, Mejers, Resing (libero 2), Van Alen, Zibring, Timerman 6. Poeni – napad: 26, blok: 9, servis: 3, greške rivala: 16. Po setovima:25:15, 25:22, 25:19.