„Delfini“ konačno zaigrali kako umeju i ostvarili prvu pobedu u Svetskoj ligi

Izabranici selektora Dejana Savića, iako igraju bez devetorice standardnih prvotimaca, podigli su nivo igre u odnosu na prva dva meča i zabeležili prvi, ali veoma važan trijumf.

Savladala je Australija čime je obezbeđeno treće mesto u grupi A, što znači da će u četvrtfinalu naš tim igrati protiv selekcije Italije, koja je drugoplasirana u grupi B.

Srbija je utakmicu u Strazburu počela koncentrisano i, uprkos primljenom pogotku na startu, držala konce u svojim rukama. Sudije su u prvoj četvrtini dosudile čak tri peterca, a "delfini" su zahvaljujući Raduloviću, Lukiću i Vučiniću imali prednost (4:3).

U drugoj četvrtini Savićevi momci dodali su gas, taj deo igre dobili 3:1 i rezultatski se odlepili.

Srbija bi protiv Italije trebalo da igra u ponedeljak od 16 časova.