„Delfini“ dominiraju u odbrani evropske titule

Vaterpolisti Srbije opravdali su ulogu favorita na utakmici Evropskog prvenstva protiv selekcije Rumunije. Izabranici Dejana Savića slavili su ubedljivu pobedu od 15:7Sve je krenulo u egalu. Delovalo je u prvom poluvremenu da će utakmica biti neizvesna. Prva četvrtina je završena sa 5:4, druga sa 1:1 … mali odmor dobro je došao vaterpolistima Srbije i po povratku u igru pokazali su zašto su petostruki šampioni Evrope. U trećoj deonici utakmice Rumuni kao da su stali ili su Srbi „ubacili u najveću brzinu“ i brzo „odplivali“ do razlike od 5:1 na kraju četvrtine. Povratka u izjednačenu borbu nije bilo. I poslednja četvrtina je bila na strani „delfina“ – 4:2. Najefikasniji u timu Srbije bio je Dušan Mandić koji je imao učinak četiri gola iz sedam pokušaja na ovom meču. Aleksić i Filipović su dali po dva gola. „Delfini“ su ostali lideri sa šest bodova grupe B. Sledeći protivnik je ekipa Holandije, u subotu. Srbija brani Evropsku titulu iz Barselone.