Arunovićeva, Arsovićeva i Pletikosić osvojili titule šampiona Srbije

Reprezentativci Srbije u streljaštvu Andrea Arsović, Zorana Arunović i Stevan Pletikosić osvojili su zlatne medalje na prvenstvu Srbije malokalibarskim oružjem, koje je počelo u Novom Sadu.Zorana Arunović (Olimpik 011) je odbranila titulu šampiona u gađanju MK sport pištoljem. Ona je u finalu ubedljivo trijumfovala sa 36 „hitova“ (jedan hit – 10,2 krugova i bolje) čime je izjednačila vlastiti državni rekord finala.Srebro je osvojila Jasmina Milovanović (Smederevo), a bronzu Tamara Đorđević (Akademac).Andrea Arsović (Partizan) je bila najbolja u trostavu (tri puta 40 metaka).U finalu je za više od dva kruga nadmašila Milicu Babić (Pobednik). Bronza je pripala Ivani Anđušić Maksimović („Akademija Maksimović“).Arsovićeva je u finale ušla sa prvog mesta u kvalifikacijama, u kojima je „ubila“ 1.179 krugova, čime je za jedan krug nadmašila dosadašnji državni rekord Sanje Vukašinović (Novi Sad 1790).Stevan Pletikosić („Čika Mata“) se okitio najsjajnijim odličjem u gađanju MK puškom iz ležećeg stava (60 metaka), u disciplini u kojoj je 1992. godine osvojio olimpijsku bronzu. Na tronu je smenio klupskog druga Milutina Stefanovića, prošlogodišnjeg šampiona, koji je ovaj put zauzeo četvrto mesto.Srebro je osvojio Lazar Kovačević (Jagodina 92), a bronzu junior Marko Ivanović („Čika Mata“).