Nikako Crvena zvezda da uhvati pravi ritam u Evroligi, a utakmica protiv Fenerbahčea prilika je za ekipu Janisa Sferopulosa da upiše novi trijumf pred domaćim navijačima.
Fener je nedavno gostovao u Beogradu, gde je poražen od Partizana, a sada će na istom mestu, u beogradskoj Areni, igrati protiv drugog večitog rivala.
Zvezda je u prošlom kolu poražena na teškom gostovanju u Barseloni i to tesnim rezultatom, a crveno-beli su pokazali da imaju kvalitet da se ravnopravno bore sa najboljim ekipama u takmičenju.
Buran vikend u Zadru, koji je počeo napadima na novinare i finkcionera kluba sa Malog Kalemegdana, uspešno je okončan pobedom u dvorani „Krešimir Ćosić“, pa crveno-beli u dobrom raspoloženju očekuju gostovanje turskog tima.
Trener Sferopulos ima problema sa povređenim igračim, pošto u poslednjih nekoliko duela nije mogao da računa na Branka Lazića, Adama Hangu i Marka Simonovića.
Ipak, Zvezda ima dovoljan broj kvalitetnih košarkaša koji mogu da se suprotstave ekipi Dimitrisa Itudisa i pokušaju da pred crveno-belim navijačima dođu do treće pobede u takmičenju.
„Fenerbahče je tim koji je napravljen da ode na fajnal-for. Posle nekoliko utakmica zajedno moramo da igramo dobru odbranu i više u sistemu. Fener ima igrače koji mogu da vas ‘ubiju’ ako ih ne branite dobro. Što se tiče napada, moramo da igramo zajedno i pronađemo najbolja rešenja. Moramo da čitamo situacije i uzmemo ono što nam se pruža. Lazić i Hanga su još van stroja“, istakao je Sferopulos pred duel sa turskim timom.
Pobeda nad Fenerom bila bi i dobra uvertira za gostovanje u Pireju, gde Zvezda već za dva dana igra utakmicu devetog kola protiv Olimpijakosa.
Utakmica između Crvene zvezde i Fenerbačea igra se od 20.45, a kretanje rezultata i tekstualni prenos meča možete pratiti na našem portalu.
(RTS)